Made in Wrocław – to jedzenie to marzenie!

Wracam na Made in Wrocław (link)! Po raz drugi organizuję strefę gastro, jednak w tym roku w innej odsłonie.

Dla uczestników konferencji i targów mam 4000 porcji degustacyjnych, ale przede wszystkim garść cennych ciekawostek, no i nagrodę, bo gramy w Smak!

Najpierw rzeczy najważniejsze

W 2019 roku w strefie gastro będą produkty od:

Pan Precel – ich wyborne, ręcznie robione przekąski
Gigi Cafe – prawdziwe drożdżówki, wyborne rogaliki z różą
Maciejowy Sad – jabłka prosto z drzewa, słodkie, jak czekoladki
Wańczykówka – trzy sery farmerskie (kozi, krowi)
Plon – chleb na zakwasie (taki najprawdziwszy z prawdziwych chlebów)

Partnerzy

Partnerem strefy gastronomicznej jest Zespół Szkół Gastronomicznych i Karol Łukomski, szef w Kuchnia Pobite Gary. Robimy coś wyjątkowego. A o wystrój strefy (bazarowy) zadbam wspólnie z Bazar Dawna Pralnia.

Bigos prestiżowy (z lokalnych produktów)

Bigos prestiżowy pod okiem szefa Karola Łukomskiego ugotują uczniowie ZSG Wrocław. Główne składniki bigosu to kiszona kapusty z Gospodarstwa M. Sznajder oraz łopatka i wędliny tradycyjne z Masarni Urbanowskich.

Zupa z uratowanych warzyw

Zupa z uratowanych warzyw – prawdziwe zero waste. Współpracuję z jednym z topowych sklepów. Wspólnie z uczniami ZSG Wrocław przejmuję produkty, które oni by wyrzucili, bo są zwiędnięte (ale nadal bardzo pyszne!). Niespodzianka polega na tym, że nie wiemy, jakie produkty i w jakiej ilości dostaniemy. Dopiero więc w sekundzie, gdy zaczniemy gotować, będziemy wiedzieć, jaka zupa powstanie.

Gra Smak

W XXI wieku warto jeść… wybrednie. I my ten trend mocno wspieramy. W czasach gdy na wyciągnięcie ręki jest jedzenie stworzone z chemii, my powinniśmy być nieco bardziej kulinarnie stylowi.

Gra Smak to zabawa, która przełamuje nasze jedzeniowe schematy. Śmieszna, ale silna merytorycznie.

Przy okazji Made in Wrocław zmienimy lekko jej formułę. Gracze będą kręcić kołem. Na kole są cyferki od 1-24. Co czeka graczy? Zagadki. Wyzwania. Prezenty. Choć tym razem prezenty będą dość kontrowersyjne.

Made in Wroclaw

Do zobaczenia w czwartek 17.10 we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia.