Postanowiłam bardziej świadomie jeść. Powiedziałam, że zastąpię dyskonty małymi sklepikami. Miałam nadzieję, że znajdę tam lepszej jakości produkty, że nawiążę relację ze sklepikarzami, że będę mogła lepiej dowiedzieć się, co jem i skąd pochodzi to, co jem.

O zgrozo! Szybko wróciłam do dyskontów. Pomyślałam sobie: to przegrana sprawa. Tym sklepikarzom nie zależy ani na klientach ani na jakości produktów, które sprzedają. Są w tych sklepach za karę.

I w ciągu sekundy pomyślałam: takich sklepikarzy nie jest mi żal, to naturalne, że zamkną swoje sklepy i oczywiste jest to, że przegrają z dyskontami. Nie wszyscy mali sklepikarze rozumieją, jak zmienia się rynek. Możliwości mają wysokie – jesteśmy na początku boomu na to, co dobre jakościowo, ekologiczne, chcemy jeść regionalne produkty, chcemy mieć pewność, co do ich pochodzenia, oczekujmy od sklepikarza, że będzie partnerem w naszych staraniach o lepsze jedzenie.

Znalazłam dwa godne polecenia sklepy:

  1. Warzywniak “Pani z warzywniaka

tutaj Maja Żak dołączyła do swojego taty i wyszukuje co rusz nowe, sezonowe produkty. Wsiada w auto i sprawdza jak jej dostawcy uprawiają rośliny. W swoim małym, niepozornym sklepiku przy ul. Koszalińskiej 6 we Wrocławiu, skrywa skarby, które warto, żebyśmy jedli. Zaprzyjaźniła się z producentami regionalnymi. Większość z nich zna osobiście.

Jadąc do niej mam 100 proc. pewność, że to co tam kupię, mogę śmiało jeść. Odpowie na wszystkie moje pytania, a jak rozpocznie się np. sezon na polskie truskawki, to na Facebooku mnie o tym poinformuje.

Przyglądam się Pani z warzywnika od kilku miesięcy. I jeśli ktoś szuka recepty na sukces, to niech też się jej przyjrzy.

2. sklep ze zdrową żywnością “Eko Pestka

tutaj z większym dystansem do klientów niż u Pani z warzywniaka, ale Małgorzata Dereszowska, która jest właścicielką, ma ogromną wiedzę o tym, co sprzedaje, szkoli się na studiach podyplomowych w Poznaniu. Specjalizuje się w dobrej jakości oliwach i octach balsamicznych. Ma też tzw. zdrowe, suche produkty – od herbat przez oleje po przyprawy.

Najważniejsze jest to, że Eko Pestka, podobnie jak Pani z warzywniaka: “wie, co sprzedaje”. Nie są to zwykli sklepikarze, którzy na koniec dnia cieszą się, że wcisnęli nam te hiszpańskie truskawki jako polskie.

Pytanie więc: kto jeszcze? Czy znacie inne sklepiki osiedlowe, które zasługują na medal?

Kocham Jeść rozpoczyna akcję.

 

REGULAMIN:

Nominowanie sklepików 

  1. Nominujecie osiedlowy sklep. Warunek jest taki, że jest to sklep we Wrocławiu. Właściciele sklepików też mogą sami siebie nominować.
  2. Jak nominować? Na kocham@kochamjesc.pl piszecie do nas trzy rzeczy: kogo nominujecie (nazwa sklepu, adres, jeśli ma to social media), uzasadnienie: dlaczego nominujecie?, kontakt do Was (imię, nazwisko)
  3. Nominować sklepiki można do 15 września 2018 roku.
  4. Lista nominowanych sklepików raz w tygodniu będzie uzupełniana i zamieszczana na kochamjesc.pl.
Nominacja
  1. Kontakt do Ciebie:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych przez Boost Sp. zoo, które jest właścicielem marki Kocham Jeść.

 

Co dalej?

4. Każdy z nominowanych sklepów odwiedzamy. Nie chwalimy się, że jesteśmy z Kocham Jeść. Pojedziemy i zobaczymy, jak będziemy zaskoczeni obsługą i wiedzą nt. produktów.

5. Wypełnimy raport i wpiszemy punktację.

6. Sklepy, które w tej punktacji osiągną największą liczbę punktów, przejdą do drugiego etapu.

Drugi etap

7. Ogłaszamy listę sklepów, które wypadły w rankingu najwyżej. Ujawniamy swoje raporty na ich temat.

8. Zapraszamy wrocławian do głosowania. Trzy ze sklepów, które zdobędą najwięcej głosów swoich klientów:

a. dostaną certyfikat: SKLEP OSIEDLOWY NA MEDAL

b. dostaną zaproszenie na ekskluzywne szkolenie z marketingu małych sklepów osiedlowych

c. będą podlinkowani pod większością tekstów, które pisze KochamJeść.pl, właśnie do tych zaufanych sklepów, będziemy odsyłać naszych czytelników  

d. w każdym ze zwycięskich sklepów zorganizujemy dedykowaną sesję fotograficzną

e. o zwycięzcach napisany będzie reportaż

f. informacja o zwycięzcach wysłana będzie do mediów w całej Polsce, z głównym naciskiem na media lokalne i branżowe

g. zwycięzcy zostaną zaproszeni na spotkanie z producentami regionalnymi

9. Sklepy, które nie będą w pierwszej trójce, ale również będą wysoko w rankingach usytuowane, ale co najważniejsze będą otwarte na wdrażanie zmian, będą przez rok zamieszczone na kochamjesc.pl na liście sklepów, które są przyjazne.

 

To jak,  znacie sklepy na medal?

E-mail: kocham@kochamjesc.pl jest gotowy na Wasze nominacje.

Przypomnijmy, wystarczy napisać:

  1. kogo nominujecie (nazwa sklepu, adres, kontakt, social media)
  2. uzasadnienie – dlaczego nominujecie?
  3. kontakt do Was (imię, nazwisko)

Zaczynamy!

Partnerem jest: TargPiast, który od 24 maja otwiera nowy sektor handlowy ECO.